535 931 931

Aktualności

Konferencja Naukowa PTHO

Grafika WEB Konferencja PTHO 2017 Ver01 (1)

rozwiń

IHHT – trening komórkowy

IHHT – trening komórkowy.
Naprzemiennie niskie i wysokie stężenia tlenu.
Poprawia funkcje mitochondriów w każdej komórce ciała. Udowodniono skuteczność jako leczenie wspomagające: zespołów metabolicznych, insulinooporności, otyłości, astmy, nadciśnienia, choroby wieńcowej, zespołu przewlekłego zmęczenia, chorób neurologicznych, chorób płuc.

Naprzemienna hypoksia i hyperoxia ma także dobre działanie przeciwbakteryjne.

W Centrum Medycznym Świętego Łukasza wykorzystujemy IHHT w leczeniu boreliozy nie tylko objawowo, ale również przyczynowo.

IHHT jest wykorzystywane także jako wspomaganie regeneracji organizmu po intensywnych treningach fizycznych, jako trening adaptacyjny dla alpinistów oraz przy nadmiernym stresie psychofizycznym.

Ma właściwości ant-agingowe.

Rejestracja

tel: 535 931 931
e-mail: rejestracja@swietylukasz.pl

rozwiń

Borelioza. Krótkotrwała czy długotrwała antybiotykoterapia?

„Lekarz ma swobodę wyboru w zakresie metod postępowania, które uzna za najskuteczniejsze. Powinien jednak ograniczyć czynności medyczne do rzeczywiście potrzebnych choremu zgodnie z aktualnym stanem wiedzy.” Kodeks Etyki Lekarskiej Roz. I Art. 6

W Polsce (podobnie jak w wielu krajach) jesteśmy świadkami debaty pomiędzy zwolennikami krótkotrwałej i długotrwałej antybiotykoterapii w leczeniu boreliozy. Widzimy starcie dwóch perspektyw. W skrócie możemy powiedzieć, że jest to spór pomiędzy IDSA (Amerykańskie Stowarzyszenie Chorób Zakaźnych) i ILADS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Boreliozy i Chorób Towarzyszących). Lekarze zakaźnicy w wielu krajach bezrefleksyjnie zaadoptowali zalecenia Amerykańskiego Stowarzyszenia nie uznając nawet faktu istnienia alternatywnych wytycznych ILADS. Chciałbym z całym naciskiem powiedzieć, że istnieją zalecenia związane z leczeniem boreliozy zarówno IDSA jak i ILADS. Lekarz, co potwierdza Ministerstwo Zdrowia ma prawo wybrania, które zalecenia będzie realizował.

Na szczęście Polska jest jeszcze krajem, gdzie wolność praktyki lekarskiej jest gwarantowana przez Kodeks Etyki Lekarskiej. Lekarz ma leczyć zgodnie ze swoim sumieniem i najlepszą wiedzą. Lekarz nie jest urzędnikiem, ale kieruje się zasadą, że „zdrowie chorego jest najwyższym prawem”.

Pytanie, które stawiane jest obecnie w debacie publicznej brzmi: Gdzie jest aktualny stan wiedzy?

Aby zabrzmiał kolejny głos w tej kwestii postanowiłem upublicznić prezentację „ Lyme Disease – Short vs Long Term Treatment Debate” do wykładu dr Stevena Phillipsa wygłoszonego w 2016 w Helsinkach. (Dziękuję Doktorowi Stevenowi za entuzjastyczną zgodę na to.) Prezentacja przedstawia dziesiątki prac naukowych dokumentujących ogrom problemu i obrazujących istnienie przewlekłej boreliozy. Znajdujemy tu informacje śmiertelnym przebiegu tej infekcji oraz przede wszystkim przytłaczający materiał udowadniający nieskuteczność krótkotrwałej terapii antybiotykowej. Każdy kto z uwagą wpatrzy się w te dowody naukowe zobaczy także wielkie oszustwo akademickie. Te same osoby które podpisały się pod opinią o krótkotrwałej terapii tworząc wytyczne IDSA tworzyły i publikowały prace wskazujące, że terapia krótkotrwała jest niewystarczająca (sic!). W tekście znajdziecie to Państwo zaznaczone na zielono. Te same osoby jako badacze publikowały fakty, którym później przeczyły pisząc oficjalne wytyczne. Niestety to oszustwo wpłynęło na standardy leczenia boreliozy na całym świecie.
Mam świadomość, że prezentowany materiał będzie trudny do zgłębienia dla większości Państwa głownie z powodu skrótowej i naukowej formy oraz medycznego języka angielskiego jednak dla niektórych będzie bardzo pomocny. Mam nadzieję w przyszłości zaprezentować polskie opracowanie.

Dr Krzysztof Majdyło
Europejski Komitet ILADS

 

Saturday 4. Scientific-ABX Treatment-Phillips

rozwiń

Konsultacje pediatryczne

Uprzejmie informujemy, że uruchomiliśmy stałe godziny przyjęć w ramach Poradni Pediatrycznej. Naszych najmniejszych Pacjentów będzie prowadzić Zespół Lekarski – Doktor Adrian Rzyski (pediatra) wraz z Doktorem Krzysztofem Majdyło.

Szczegółowe informacje oraz zapisy w naszej Rejestracji – 535 931 931.

Zapraszamy.

rozwiń

Badanie żywej kropli krwi

Zapraszamy do skorzystania z nowej usługi w naszym Centrum – badania mikroskopowego żywej kropli krwi.

Jest to badanie bezpośrednie pozwalające na diagnozowanie  i monitorowanie wielu problemów zdrowotnych.

Sto lat temu była to jedno z podstawowych metod  diagnostycznych w  gabinetach wielu lekarzy, szczególnie zajmujących się chorobami zakaźnymi.

Staramy się czerpać dziś z tego dziedzictwa i łączyć badania mikroskopowe z nowoczesnymi technikami badawczymi takimi jak badania serologiczne czy badania DNA .

Badanie pozwala na uwidocznienie niektórych patogenów ( np krętki czy konfekcje boreliozy) oraz  problemów zdrowotnych ( zespół przesiąkliwych jelit, stan zapalny, stres oksydacyjny czy uszkodzenie wątroby). Nie traktujemy tej techniki jako zastępstwa dla uznanych metod diagnostycznych, jednak dla wielu pacjentów i lekarzy może to być ciekawe i bezpośrednie uzupełnienie diagnostyki.

Powtórzenie badania po leczeniu może pomóc w ewaluacje sukcesu terapeutycznego.

Więcej informacji oraz zapisy: 535 931 931

rozwiń