535 931 931

Borelioza i przewlekłe choroby infekcyjne - Rejestracja

W naszym gabinetach są dwie formy prowadzenia pacjenta w leczeniu – stacjonarna i oparta na telemedycynie.

Pierwszą wizytę pacjent zawsze musi odbyć stacjonarnie. Żeby się na nią umówić wystarczy zadzwonić pod numer 535 931 931 w godzinach 8-18 lub napisać mejla na adres rejestracja@swietylukasz.pl.

Na pierwszą wizytę trzeba zabrać:

* wyniki wszystkich dotychczas wykonanych badań w kierunku boreliozy i chorób odkleszczowych lub przewlekłych infekcji

* aktualne (nie starsze niż 30 dni) wyniki następujących badań: Morfologia 5 Diff z rozmazem, Aminotransferaza alaninowa (ALT), Aminotransferaza asparaginianowa (AST), Kreatynina, elektrolity, Witamina D3, Witamina B12, CRP, Badanie ogólne moczu, TSH, FT3 (wolna trijodotyronina), FT4 (wolna tyroksyna), P-ciała p/peroksydazie tarczycowej (TPO) (ECLIA), P-ciała p/tyreoglobulinie (TG) (ECLIA), USG tarczycy (opcjonalnie)

* wypełniony Kwestionariusz Prawdopodobieństwa Chorób Odkleszczowych wg dr Horowitza. Można go pobrać tutaj lub wypełnić podczas oczekiwania na wizytę w naszym Centrum.

Na pierwszej wizycie lekarz analizuje przyniesioną dokumentację i zleca wykonanie dodatkowych badań, jeśli uzna to za konieczne. Może również zdecydować o włączeniu leczenia i wystawić recepty.

Po pierwszej wizycie pacjent ma do wyboru jedną z dwóch dróg:

Stacjonarna

Wówczas kolejne wizyty odbywają się stacjonarnie w Centrum Medycznym Św. Łukasza w Gdańsku na ul. Narwickiej 11a w odstępie ok. 1 miesiąca.

Badania, które zlecił lekarz na pierwszej wizycie pacjent wykonuje w Laboratorium Synevo (ul. Rzeczypospolitej 33 w Gdańsku) lub krew pobraną u nas wysyłamy do europejskich laboratoriów, z którymi współpracujemy.

To Rejestracja naszego Centrum kontaktuje się z pacjentem, umawia go na badania i wskazuje termin, w którym ma się stawić na pobranie krwi. Gdy pojawią się wyniki wszystkich badań, Rejestracja przesyła je pacjentowi drogą mejlową i kontaktuje się z nim w celu umówienia kolejnej wizyty u lekarza.

Kolejne wizyty stacjonarne mogą się różnić czasem trwania.

 

Rodzaje konsultacji stacjonarnych:

 

Oparta na telemedycynie

Niektóre wizyty stacjonarne zastąpione są kontaktem telefonicznym lub przez Skype’a i mają miejsce w odstępach ok. 1 miesiąca. Telewizyta może trwać pół godziny lub godzinę.

Liczba wizyt zależy od wyników badań i efektów włączonego leczenia. O możliwości skorzystania z telewizyt decyduje lekarz, zawsze jednak po telewizycie musi odbyć się standardowa konsultacja.