535 931 931

Lekarze specjaliści

Pediatra

Doktor Adrian Rzyski – Lekarz pediatra. W naszym centrum zajmuje się leczeniem przewlekłych infekcji związanych z boreliozą oraz chorobami odkleszczowymi u naszych najmniejszych Pacjentów. Doktor Adrian Rzyski pracuje w Zespole wraz z Doktorem Krzysztofem Majdyło.

rozwiń

Psychoonkolog

Danuta Stopieńska – psychoonkolog, trener technik redukcji stresu, współpracuje z Akademią Walki z Rakiem w Gdańsku. Prowadzi konsultacje indywidualne w zakresie wsparcia psychologicznego, psychoonkologicznego dla osób dotkniętych chorobą nowotworową i ich bliskich.

Konsultacje indywidualne :

- dla osób dotkniętych chorobą nowotworową , na różnych etapach choroby, m.in. jak radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami, jak poprzez techniki pracy z umysłem wzmacniać zdrowie i sprawić by organizm lepiej odpowiadał na leczenie, tworzenie planu zdrowienia i strategii wzmacniających ciało, jak się komunikować, rozmawiać z innymi, z lekarzami,

- dla osób, które chorowały na raka i chcą uniknąć nawrotu ( profilaktyka wtórna),

- dla osób wspierających chorych, dla bliskich ( jak wspierać, rozmawiać, jak radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami),

- dla osób doświadczających różnych chorób i symptomów( każda choroba niesie jakąś nieświadomą informację) , techniki programowania zdrowia,

- dla osób , które chcą się nauczyć jak radzić sobie ze stresem, odpowiadać na stres, aby wzmocnić zdrowie i uzyskać lepszą jakość życia,

- edukacja prozdrowotna dla osób, które chcą się dowiedzieć co robić, aby uniknąć poważnych chorób ( profilaktyka pierwotna).

Konsultacje są oparte na badaniach naukowych (psychoneuroimmunologia, psychosomatyka) , które wykazały, że nasz styl życia, umysł, negatywne myśli i emocje mają istotny wpływ na zdrowie, funkcjonowanie organizmu.  Nasze ciało, to nie maszyna, gdzie wymienia się części. Funkcjonuje jako system, gdzie istotną rolę odgrywa styl życia – zwłaszcza nasza odpowiedź na stres ( wiele chorób ma swoje źródło w nadmiernym rozregulowaniu organizmu przez stres), a także dieta, ruch, zdrowe relacje z innymi ludźmi, zabawa, przyjemne aktywności , poczucie celu i sensu życia. Okazuje się też, że nasz styl życia, stan psychiczny, emocjonalny, czyli środowisko zewnętrzne lub wewnętrzne , uruchamiają geny zdrowia lub geny choroby ( badania naukowe – epigenetyka).

Rozpoznanie przyczyn i włączenie strategii zdrowienia, edukacja prozdrowotna dają każdemu z nas większy wpływ na życie i zdrowie.

Dowiesz się co możesz dla siebie zrobić.

EDUKACJA – DAJE ŚWIADOMOŚĆ-  ŚWIADOMOŚĆ POPRZEZ DZIAŁANIE I WOLĘ – DAJE WPŁYW NA ZDROWIE I DOBRĄ JAKOŚĆ ŻYCIA.

 

rozwiń

Reumatolog

DR KATARZYNA SZUDEJKO Posiada specjalizację z reumatologii i chorób wewnętrznych.

Dr Szudejko konsultacje pacjentów z dolegliwościami z zakresu reumatologii oraz schorzeniami autoimmunologicznimi w przebiegu przewlekłych infekcji takich jak np. borelioza, jersinioza czy chlamydioza oraz w tzw. zespole poboreliozowym (Post Treatment Lyme Syndrom ).

rozwiń

Dietetyk

DR JOLANTA NALEWAJ-NOWAK Prowadzi własną praktykę z zakresu dietetyki. W naszym Centrum prowadzi konsultacje dietetyczne dla pacjentów chorujących na boreliozę i przewlekłe infekcje oraz nowotwory.

Jako dietetyk pracuje głównie z osobami z nadwagą, otyłością, chorobami żywieniowo-zależnymi oraz metabolicznymi. Jest autorką wielu artykułów w czasopismach branżowych oraz uczestniczką zagranicznych staży. Od 2013 roku jest kierownikiem studiów podyplomowych w SWPS w Poznaniu na kierunku Psychodietetyka. W 2014 roku otrzymała certyfikat psychonkologa.

Dr Nalewaj-Nowak w swojej pracy używa biorezonansu.

Biorezonans – mierzy opór komórkowy, dając obraz pracy układów – pokarmowego, krwionośnego, wydalniczego, kostnego i hormonalnego. Pokazuje również wchłanialność oraz braki witamin i minerałów. Bada również alergie i obciążenia metalami ciężkimi.
Każdy organ podczas pracy wytwarza energię, którą wydala na zewnątrz. Jeżeli w organizmie jest dysfunkcja, układy pracują wówczas inaczej i wytwarzają inne charakterystyczne drgania, które można zmierzyć.
Badanie jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne. Przed badaniem nie można jeść przez 2 godziny.
Badanie przeznaczone jest dla każdego, ponieważ pozwala nakreślić kierunek leczenia lub wskazać na inne badania laboratoryjne, co jest ułatwieniem w diagnostyce.

rozwiń

Gastroenterolog

DR PIOTR MALIJEWSKI Lekarz internista z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym.

Zdobywał je w pracy na Oddziale chorób wewnętrznych (Szpital Miejski – Gdańsk Zaspa), Szpitalnym oddziale ratunkowym (Szpital Miejski – Gdańsk Zaspa) i w Przychodni Przyszpitalnej na Zaspie (Podstawowa Opieka Zdrowotna). Obecnie specjalizuje się z gastroenterologii w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz pracuje w Przychodni MEDICOVER Gdańsk-Oliwa. Posiada doświadcznie w leczeniu starszych pacjentów o skomplikowanej historii choroby. Cechuje go kompleksowe oraz indywidualne podejście do pacjenta. Zapewnia pomoc w domu pacjenta – w nagłych sytuacjach oraz zajmuje się leczeniem chorób przewlekłych.

rozwiń